Skoda dziecko w aucie

Jak podróżować z dzieckiem i jednocześnie zachować maksymalną koncentrację podczas prowadzenia samochodu? Czy istnieją udogodnienia, które pomagają w rodzinnym podróżowaniu dostępne w wyposażeniu auta? Jak zadbać, aby wakacyjne podróże przebiegały w bezpiecznej, spokojnej i pozytywnej atmosferze? ŠKODA prezentuje funkcjonalności, które pomagają podczas codziennej i wakacyjnej jazdy z dziećmi.

ŠKODA zapewnia bezpieczeństwo w podróży

Bez względu na to czy jest to codzienne przemieszczanie się po mieście czy dłuższa podróż na wakacje, podczas podróżowania z dziećmi, ważny jest komfort wszystkich współpasażerów. Tym co niewątpliwie wyróżnia samochody marki ŠKODA jest ich niekwestionowana przestronność, która zapewnia komfort, przestrzeń dla pasażerów siedzących z tyłu oraz możliwość swobodnego spakowania wszystkich potrzebnych bagaży.

Skoda Scala salon Bednarek
Nowa SKODA Scala

– Najnowsze modele wprowadzane do oferty ŠKODY: kompaktowa ŠKODA SCALA i trzeci, po ŠKODZIE KODIAQ i ŠKODZIE KAROQ, SUV ŠKODA KAMIQ zostały zaprojektowane z myślą o komfortowej jeździe, również w większym gronie. ŠKODA KAMIQ ma 4,241 m długości, 1,793 m szerokości i 1,531 m wysokości, rozstaw osi wynoszący 2,651 m oraz bagażnik o pojemności 400 l. Pod kątem przestronności nie zawodzi również kompaktowa ŠKODA SCALA, która oprócz dużej ilości miejsca dla wszystkich współpasażerów posiada także jeden z największych bagażników w tym segmencie – komentuje Radosław Jaskulski, trener ŠKODA AUTO SAFETY.

Bezpieczeństwo całej rodziny

Im więcej pasażerów na pokładzie, tym większą uwagę zwraca się na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dlatego wszystkie modele ŠKODY wyposażane są w najnowsze systemy wspomagające kierowcę. Podczas podróży z dziećmi, które często wiążą się z osłabioną koncentracją na drodze, pomagają kierowcy, kontrolując jego zachowanie w trakcie jazdy i automatycznie reagując w niebezpiecznych sytuacjach.

Nowa Skoda Superb grill
Nowa SKODA Superb

– Aktualnie modele ŠKODY ze wszystkich segmentów wyposażone są w asystentów  wspomagających znanych wcześniej z aut klasy premium. Pierwszym kompaktowym autem w ofercie marki, naszpikowanym najnowszymi technologiami była nowa ŠKODA SCALA, która na liście standardowego wyposażenia posiada systemy takie jak: LANE ASSIST – asystent pasa ruchu, FRONT ASSIST – monitorujący odstęp od drugiego pojazdu z funkcją awaryjnego hamowania czy system umożliwiający połączenie alarmowe lub w razie braku reakcji automatycznie wzywający pomoc w razie wypadku. Odświeżony model ŠKODA SUPERB został wyposażony w nowość – asystenta awaryjnego zatrzymania EMERGENCY ASSIST, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na skrajny prawy pas i zatrzymuje go. Niewątpliwą zaletą tych systemów jest fakt, że odciążają kierowcę podczas jazdy i wspólnie z nim analizują bieżącą sytuację i zachowania na drodze – opowiada Radosław Jaskulski.

Nowa Skoda Superb
Nowa SKODA Superb wnętrze

ŠKODA Connectivity zapewni dzieciom rozrywkę podczas jazdy

Jak zapewnić najmłodszym rozrywkę w trakcie długiej jazdy, tak, aby znudzone nie dekoncentrowały kierowcy? Dzięki nowym rozwiązaniom Connectivity, dostępnym dla wszystkich modeli ŠKODY, podróżowanie może upłynąć sprawnie i szybko. Najnowsze pojazdy dostępne w ofercie marki, takie jak: ŠKODA SCALA, miejski SUV ŠKODA KAMIQ posiadają  wbudowaną kartę eSIM gwarantującą wszystkim pasażerom trwały dostęp do Internetu oraz najnowszych aplikacji dla usługi ŠKODA Connect. Ponad to auto można połączyć bezpośrednio ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, a w zależności od wariantu systemu Infotainment, odtwarzać ulubioną muzykę z telefonu przez cztery lub osiem głośników samochodowych. Opcje te pozwalają zająć dziecko nawet w długiej, wakacyjnej trasie, a kierowcy na spokojne prowadzenie auta.

Jakie praktyczne udogodnienia sprawią, że jazda z dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejsza?

Już podczas zakupu auta często myśli się o komforcie jazdy z dziećmi. Zastanawiając się nad wyborem samochodu z określonego segmentu warto rozważyć opcję zakupu SUV-a. Podwyższona pozycja fotela i większy prześwit charakterystyczne dla tych modeli zapewniają dużo większy komfort, np. podczas wsiadania do auta, lub wsadzania dziecka do fotelika samochodowego, a także gwarantują prowadzenie samochodu z wyżej umiejscowionego fotela.

SUV SKODA Karoq
SUV SKODA Karoq

Z myślą o podróżach z dziećmi auta ŠKODY wyposażone zostały także w specjalne uchwyty do fotelika ISOFIX. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja Top Tether, która stabilizuje fotelik łącząc go z plecami tylnego siedzenia samochodu, dzięki czemu rodzice i opiekunowie nie muszą martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących z tyłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here