Proste i przejrzyste zasady leasingowe gwarantują najbardziej optymalny wybór samochodu dla Twojej firmy.

Każdy z nas chciałby mieć przy sobie najlepszego partnera w biznesie. Kogoś, kto zapewni bezpieczeństwo oraz niezawodność w każdej sytuacji. Już wielokrotnie marka SKODA udowodniła, że jest rzetelną oraz wartą zaufania pod każdym względem. Korzystna relacja ceny do jakości to jej największy atut, za którym stoją również nowoczesny design, przestronne wnętrze, dynamiczne oraz oszczędne silniki i ogrom systemów bezpieczeństwa.

Nie bez przyczyny marka SKODA już od wielu lat króluje na polskim rynku jako lider sprzedażowy, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Na niekwestionowany sukces tej marki składa się wiele czynników takich jak: solidność i niezawodność wykonania, szeroki asortyment pojazdów, duże możliwości personalizacji oraz atrakcyjna cena.

Marka SKODA wyróżnia się pod każdym względem, również finansowania. W XI edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2017, Złote Godło w kategorii QI Product zdobyły dwa bliźniacze produkty finansowe Volkswagen Financial Services: SKODA Leasing Niskich Rat i SKODA Kredyt Niskich Rat.

W związku z tym, iż dostajemy od Was mnóstwo zapytań o zasady leasingu, postanowiliśmy na naszym blogu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Odpowiedzi udziela Sylwia Lange Specjalista ds. Ubezpieczeń i Finansowania

Oto pierwsza dziesiątka 😉

  1. Kto może wziąć leasing?

  • Z leasingu może skorzystać osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, osoba prawna oraz jednostek nieposiadająca osobowości prawnej.

    2. Jakie są zalety leasingu?

  • Możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności
  • Dodatkowo rata leasingowa zmniejsza podstawę opodatkowania, bowiem zgodnie z obowiązującymi przepisami jest kosztem uzyskania przychodu.
  • Brak branżowych ograniczeń w zakresie finansowania oraz elastyczności przy spłacie zobowiązania, najczęściej dostosowanej do potrzeb i możliwości przedsiębiorcy.
  • W przypadku przedsiębiorców istnieje możliwość odliczenia podatku VAT nawet dwukrotnie – podczas rozliczania czynszu inicjalnego lub rat leasingowych, a następnie podczas wykupu auta. Istnieje możliwość całkowitego odliczenia podatku VAT lub 50%. Przy całkowitym odliczeniu podatku VAT wymagane jest prowadzenie książki ewidencji przebiegu pojazdu.
  • Leasing samochodowy nie obniża zdolności kredytowej leasingobiorcy, bo nie jest traktowany, jako zobowiązanie finansowe,
  • Leasing nie wymaga angażowania kapitału własnego,
  • Proces zawierania umowy leasingowej jest stosunkowo prosty,
  • Leasingobiorca może korzystać z korzystniejszych warunków umowy leasingowej w zakresie np. ubezpieczenia, co wynika z preferencyjnych stawek, które negocjuje leasingodawca z usługodawcami w wyniku podpisywania umów grupowych.

    3.Co trzeba zrobić, aby wziąć leasing?

  • Pierwszym krokiem, jest wybór samochodu mający być przedmiotem leasingu, a po dokonaniu tego wyboru wraz z doradcą należy uzgodnić szczegółowo warunki transakcji.
  • Następnie przedsiębiorca zostaje zobligowany do dostarczenia wymaganych dokumentów, które w przypadku procedury uproszczonej, są ograniczone do minimum. W przypadku zastosowania uproszczonej procedury, będą to: NIP, regon, EDG lub KRS, dwa dokumenty tożsamości osób reprezentujących firmę oraz wniosek leasingowy.
  • Po dostarczeniu tych dokumentów umowa leasingu zostaje podpisana, a leasingobiorca dokonujemy opłaty wstępnej na wskazane konto Dealera bądź leasingodawcy.
  • Ostatni element w procedurze to rejestracja przedmiotu leasingu i wydanie go użytkownikowi.

    4. Co to jest leasing samochodowy?

  • Leasing to czasowe przekazanie w użytkowanie dobra inwestycyjnego, którym jest samochód. Czas trwania leasingu jest krótszy od normatywnego okresu amortyzacji , (40% normatywnego okresu amortyzacji), czyli od 2 do 5 lat

    5. Kto płaci ubezpieczenie?

  • Płatnikiem i ubezpieczającym w zakresie ubezpieczenia OC, NNW, AC jest klient – leasingobiorca. Ubezpieczenie może być płatne w ratach leasingowych, bądź klient może opłacić je gotówką.

6. Kto płaci za naprawy?

  • W przypadku szkód komunikacyjnych związane z ubezpieczeniem w zakresie OC, NNW, AC Samochód jest zabezpieczony jest Polisą Pakietowego Ubezpieczenia Komunikacyjnego i koszty naprawy pokrywa towarzystwo ubezpieczeń.
  • W przypadku uszkodzeń wynikających z wad fabrycznych, koszty naprawy pokrywa Importer
  • W przypadku uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania pojazdu, bądź z zużycia elementów eksploatacyjnych w wyniku ich użytkowania, koszty naprawy pokrywa klient – leasingobiorca.

7. Kto płaci za przeglądy?

  • Płatnikiem kosztów przeglądów za samochody zakupionego w leasingu jest klient.
  • Klient może zakupić u Dealera preferencyjny pakiet przeglądów, – dzięki któremu klient łatwo zaplanuje sobie koszty związane z serwisowaniem samochodu, obniżając jednocześnie z tym związane koszty.

8. Kto płaci VAT.

  • Vat od faktury zakupu samochodu płaci Leasingodawca, czyli Bank
  • Vat od faktur wynikających z umowy leasingowej oraz faktur związanych z użytkowaniem samochodu płaci klient – leasingobiorca.

9. Kto może jeździć autem?

  • Samochód zakupionym Volkswagen Leasing mogą użytkować osoby bliskie klienta, pracownicy klienta oraz osoby stale świadczące na jego rzecz usługi, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie uprawnienia.

10. Kto ponosi dodatkowe świadczenia oraz koszty?

  • Dodatkowe świadczenia oraz bieżące koszty związane z przedmiotem leasingu ponosi Korzystający. Do świadczeń tych i kosztów zalicza się w szczególności:

a) opłaty związane z ubezpieczeniem w zakresie OC, NNW, AC,
b) koszty okresowych badań technicznych,
c) koszty koniecznych napraw i konserwacji przedmiotu leasingu,
d) kary i opłaty wynikające z działania Korzystającego (np. mandaty za naruszenie przepisów o ruchu drogowym),
e) mandaty za parkowanie,
f) opłaty abonamentowe – w przypadku posiadania zamontowanego odbiornika radiowego w przedmiocie leasingu.

Jeśli masz w planach zakup auta, ale jeszcze nie zdecydowałeś czy będzie to auto nowe czy używane lub jaki rodzaj finansowania wybrać, zajrzyj na SKODA DLA FIRM i zobacz jak niska może być Twoja rata.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Według mnie leasing to bardzo opłacalna forma użytkowania samochodu. Dostajemy nowe auto, często w cenie raty pożyczki za jakieś lepsze używane. Dodatkowo koszty dla firmy też są potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here