SKODA Scala niebawem zadebiutuje na polskich drogach! Poznaj kilka najważniejszych faktów o następcy Rapida!


Nazwa nowego modelu ŠKODY wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” oznaczającego „schody”. Nawiązuje ona do wejścia na wyższy poziom innowacji oraz designu marki.
Nowy model będzie pierwszym autem produkcyjnym stworzonym według nowego języka stylistycznego, który na pokrywie bagażnika zamiast logo marki, posiadać będzie napis ŠKODA.

ŠKODA Scala wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu w samochodach tej klasy. Następca Rapida wykorzysta w całości płytę podłogową MQB w odmianie A0. Wymiary najnowszego dziecka ŠKODY to 4362 mm długości, 2649 mm rozstawu osi, 1793 szerokości i 1471 mm wysokości. Jego dużym wyróżnikiem w swojej klasie stanowić będzie pojemny bagażnik, aż 467 litrów!


Do wyboru mamy mieć 5 jednostek silnikowych o mocy od 90-150 KM, 3 benzynowe, 1 wysokoprężna i 1 zasilana gazem CNG.

W nowej koncepcji wnętrza ŠKODY SCALA kluczowym elementem jest centralnie umieszczony wyświetlacz systemu infotainment, znajdujący się na wysokości wzroku kierowcy i pasażera siedzącego na przednim siedzeniu. Poniżej wyświetlacza o przekątnej 9,2 cala, znajduje się funkcjonalna podpórka na nadgarstek, która zwiększa komfort korzystania z ekranu dotykowego.

Oficjalna premiera modelu planowana jest na 6 grudnia w Tel Awiwie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here