16 października już po raz siódmy tysiące uczestników pojęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób! Wraz z nimi w tej akcji po raz trzeci uczestniczyła drużyna Grupy Bednarek.

16 października – to nie przypadkowa data – tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. 

W Łodzi organizatorem akcji jest Zbyszek Pietrzak, członek Pokojowego Patrolu WOŚP oraz propagator nauki udzielania pierwszej pomocy. Zarówno w październiku, jak i w styczniu podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chętnie współpracujemy ze Zbyszkiem, dzięki czemu możemy stać się częścią szlachetnej inicjatywy wspierania zdrowia oraz życia.

Do akcji promowania bezpieczeństwa zaprosiliśmy po raz kolejny naszego ambasadora Macieja Wisławskiego, najbardziej utytułowanego oraz naj- popularniejszego polskiego pilota rajdowego. Maciek uczestniczył, wraz z nami, w programie „Mali Ratownicy”, który realizowaliśmy z marką Volkswagen oraz WOŚP. Dzięki której udało nam się przeszkolić setki osób z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. 

W tym roku pobiliśmy kolejny Rekord! To wspaniałe, że jednego dnia aż 1339 osób w Łodzi kolejny raz, w tej samej chwili pokazało, że umie udzielać pierwszej pomocy! Jesteśmy dumni, że akcja ta cieszy się tak ogromnym zaangażowaniem i jest kolejnym wydarzeniem, które buduje odpowiedzialną społeczność wśród uczestników. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here