Arteon nadaje nowe znaczenie pojęciu Gran Turismo.

Na najlepsze auta w siedemnastej edycji plebiscytu„Auto Lider” głosowało 140 000 czytelników miesięcznika „Auto Moto” oraz tygodnika „Motor”, głosujący wyróżnili także inne Volkswageny –Polo, T-Cross, Touareg i Touran zajęły miejsca w pierwszej trójce w swoich kategoriach.

arteon lodz

Arteon zyskał uznanie tysięcy klientów w Polsce m.in. dzięki połączeniu awangardowej stylistyki i sportowego charakteru z funkcjonalnością, której przykładem jest przestronne wnętrze oraz ogromny bagażnik oraz systemy asystujące zwiększające komfort podróżowania.

Arteon to również seryjny zwycięzca testów porównawczych w magazynach motoryzacyjnych, jego niepodważalną zaletą jest bardzo duża ilość miejsca na nogi pasażerów podróżujących z tyłu oraz bagażnik o pojemności od 563 do 1.557 litrów. Gama silników obejmuje jednostki napędowe o mocy od 110 kW/150 KM do 206 kW/280 KM. Napęd Arteona może być przenoszony na przednie lub na cztery koła. Arteona na tle konkurentów zdecydowanie wyróżniają elementy stylistyczne przedniej części nadwozia. Chromowane listwy oraz pokrywa silnika łączą się z
diodowymi światłami do jazdy dziennej oraz seryjnymi reflektorami wykonanymi w technologii LED.
Sportowego usposobienia nadaje mu również duży i wyrazisty tył nadwozia, szerokie błotniki i uwypuklone nadkola, a wykonane z lekkich stopów obręcze kół mogą mieć rozmiar do 20 cali.

 

Szczególną uwagę we wnętrzu Arteona zwracają cyfrowe zegary i komputer pokładowy z funkcją indywidualizacji układu prezentowanych informacji, czyli Active Info Display i najnowszej generacji system multimedialny Discover Pro z ekranem o przekątnej 9,2 cala, wyposażony w funkcję sterowania przy pomocy gestów.
Arteona wyposażono w systemt takie jak: aktywny tempomat (ACC) nowej generacji, który uwzględnia dane z komunikatów drogowych oraz ograniczenia prędkości i automatycznie dopasowuje do nich prędkość jazdy, a także nowe dynamiczne reflektory skrętne, które dzięki danym z GPS z wyprzedzeniem „wiedzą” kiedy Arteon znajdzie się w zakręcie i uruchamiają doświetlanie zanim jeszcze auto w niego wjedzie. Emergency Assist potrafi przejąć kontrolę nad prowadzeniem i bezpiecznie zatrzymać auto, w przypadku gdy kierowca zasłabnie.

 

Arteony dostępne od ręki znajdziecie na naszej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here