samochody użytkowe

20 sierpnia br. na ulicach dwóch polskich miast, Warszawy i Poznania, pojawiły się dostępne w ramach usługi Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

Volkswagen dla każdego

Oferowane w ramach usługi samochody marki Volkswagen dostępne są dla każdego. Wpisuje się to we współczesne trendy Smart City i procesy zmian społecznych – możliwość użytkowania zamiast posiadania. Operatorem usługi i dostawcą sprawdzonych rozwiązań związanych z wypożyczaniem samochodów na minuty jest firma 4Mobility. Wystarczy pobrać aplikację 4Mobility na smartfona, zarejestrować się i wybrać odpowiednie – mniejsze lub większe – auto dostawcze marki Volkswagen. Użytkownicy wskazują bazę, z której samochód odbiorą lub wybierają auto znajdujące się w strefie działalności 4Mobility. Aplikacja kieruje wypożyczającego do wybranego pojazdu. Będąc już przy samochodzie, aplikacja umożliwia jego otwarcie i rozpoczęcie przejazdu. Płatność, podobnie jak w przypadku innych operatorów usług carsharingowych, odbywa się w prostym systemie na minuty.

Volkswagen carsharing

Samochód na minuty

Codziennie w Warszawie i Poznaniu dostępnych będzie po 15 samochodów użytkowych marki Volkswagen: 7 Caddy, 4 Transportery i 4 Craftery. Każdy z modeli opatrzony jest innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe nie tylko dostarcza pojazdy w ramach projektu, ale również wspiera operacyjnie i biznesowo działania koncernu VW AG, współprojektując rozwiązania tego testu.

Mówi Magda Piekarczyk, Kierownik Komunikacji Marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Volkswagen użytkowe

„Upatrujemy w tej części biznesu szansy na rozwój nie tylko produktów optymalnie dopasowanych do potrzeb danego segmentu klientów, ale także modeli biznesowych, jakie mogą ewoluować wraz z rozwojem dostaw ostatniej mili oraz Smart City. Chcemy kreować nowoczesną logistykę miejską. Zauważamy potrzeby klientów indywidualnych, którzy poszukują auta od ręki, dostępnego na krótki czas, dokładnie w momencie kiedy pojawia się „potrzeba transportowa”. Jako marka chcemy zapewniać rozwiązania dające mobilność i dostarczać rozwiązania wpływające na zwiększanie dostępności samochodów.”

Volkswagen samochody użytkowe

Bliska współpraca ProShare, Volkswagen Samochody Użytkowe i 4Mobility jest możliwa dzięki finansowaniu oferowanemu przez kolejnego partnera projektu, Volkswagen Financial Services.

Carsharing samochodów dostawczych

Pierwszych dziewięć miesięcy funkcjonowania projektu to faza będąca poszerzeniem okresu testowego, który odbył się na rynku niemieckim. Jednocześnie z wdrożeniem w Polsce, testy usługi odbywać się będą w innych krajach europejskich, np. w Hiszpanii. W tym czasie zarówno marka Volkswagen, jak i operator 4Mobility, skupią się na wypracowaniu w oparciu o wnioski płynące z pilotażu najlepszego modelu biznesowego dla projektu ProShare oraz na weryfikacji potencjału carsharingu aut dostawczych w Polsce. Niezależnie od startu projektu stworzonego we współpracy z 4Mobility, Volkswagen testować będzie sharing aut w sieci dealerskiej marki, udostępniając je klientom obecnie eksploatującym samochody dostawcze marki Volkswagen.

Carsharing Volkswagen Użytkowe

Naszym założeniem przy wprowadzaniu tej usługi jest udostępnienie klientom – niezależnie od tego czy są to przedsiębiorcy, czy osoby prywatne – samochodów użytkowych w jak najprostszy sposób. W tym przypadku carsharing jest idealnym rozwiązaniem. Przez aplikację 4Mobility klienci w Warszawie i w Poznaniu mają możliwość dotarcia do potrzebnego im w danym momencie samochodu dostawczego w przeciągu kilku minut. Nasza flota składa się z Caddy Maxi, Transporter i Crafter – co oznacza, że jest to kombinacja dostosowana do wszystkich wyzwań transportowych. Od dziś auta te są dostępne w aplikacji 4Mobility. Caddy Maxi oraz część Transporterów będzie dostępna stojąc zaparkowana przy ulicy w strefie działania 4Mobility – a więc w systemie Free Floating. Natomiast Craftery będą dostępne w systemie Station Based, czyli w bazach operatora. Jesteśmy przekonani, że nasz serwis poprzez łatwość obsługi oraz transparentność kosztową zyska wielu zadowolonych klientów. Ciekawi nas jaki wpływ na zachowania Warszawiaków i Poznaniaków będzie miał stały, 24-godzinny dostęp do samochodów dostawczych marki Volkswagen.

Podkreśla Piotr Orłowski, Market Development Manager International ProShare.

Usługa zarządzana jest przez firmę 4Mobilty, specjalizującą się w obsłudze tego typu projektów, a mającą już spore doświadczenie w współpracy z markami koncernu Volkswagen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here