Tylko 11% dorosłych w wieku 35-44 lat odpowiedziało na powyższe pytanie twierdząco!

Właśnie w tym przedziale wiekowym znajdują się rodzice dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice, którzy powinni nauczyć swoje pociechy jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia oraz życia, zasad udzielania pierwszej pomocy, kształtować poczucie siły i odpowiedzialności za siebie oraz innych. Tłumaczyć jak opanować emocje w trudnych sytuacjach, budować pewność siebie oraz jak polegać na własnej wiedzy w zakresie udzielania pomocy innej osobie.

Dlatego Salon Bednarek we współpracy z marką Volkswagen oraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizuje program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy oraz instruowanie rodziców jak tę wiedzę utrwalać na co dzień.

„Dzieci poprzez zabawę nabywają wiedzę w bardzo naturalny sposób. Uczą się szybko i z ogromnym zapałem. Nauka pierwszej pomocy jest więc jak najbardziej wskazana już dla kilkulatków. Niejednokrotnie może okazać się, że maluch z większym zaangażowaniem i większą odwagą udzieli pierwszej pomocy osobie poszkodowanej niż człowiek dorosły. Osoba, która odważy się pomóc innym, jest przecież superbohaterem.”

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy to prawdziwa supermoc, która sprawia, że wszyscy czujemy się bezpiecznie. Właśnie dlatego 17 września jesteśmy dla Was miasteczku Małych Ratowników Volkswagen Bednarek na rynku Manufaktury w Łodzi. Uczymy najmłodszych jak zostać superbohaterami i ratować innym życie! Chcemy, aby wszystkie dzieci z województwa łódzkiego i okolic, gdy zajdzie taka potrzeba, umiały szybko i zdecydowanie udzielić pierwszej pomocy.

Przyjdź ze swoimi dziećmi lub dziećmi znajomych i wszyscy dołączcie do drużyny Małych Ratowników z Volkswagen Bednarek!

Reaguj, od tego zależy życie drugiego człowieka! #30na2Bednarek

Miasteczko Małych Ratowników Volkswagen Bednarek
17 września – rynek Manufaktury- godz.10.00-18.00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here