volkswagen touareg v8
Atmosphere equipment line

Debiutujący właśnie w Genewie Touareg V8 TDI  wyposażony jest w silnik uzyskujący 310 kW/421 KMM, przez co stał się najmocniejszym modelem marki Volkswagen.

Jeszcze większe wrażenie robi fakt, iż wersja Touareg V8 TDI jest w stanie zapewnić maksymalny moment obrotowy na poziomie aż 900 niutonometrów! Niezależnie od tego, czy Touareg porusza się z niedużą prędkością, mknie autostradą czy też pokonuje trudny teren, moment obrotowy uzyskiwany przez jego silnik zapewnia autu tak znakomite osiągi w każdych okolicznościach.Czas przyspieszenia do prędkości 100 km/h: wynosi on 4,9 sekundy, a nowoczesna ośmiocylindrowa jednostka 4.0 spełnia normę emisji spalin Euro 6d-TEMP.

nowy volkswagen touareg v8

W porównaniu z modelami z silnikami V6, Touareg V8 TDI został dodatkowo wyposażony seryjnie w pneumatyczne zawieszenie, otwieraną elektrycznie pokrywę bagażnika, komfortowe fotele, system ostrzegający przed włamaniem i pedały ze stali szlachetnej. Jest też pakiet oświetleniowy zawierający m.in. funkcję automatycznej zmiany świateł oraz przyciemniane lusterka boczne. Bezpieczeństwo i wygodę jazdy w nocy zwiększa jeden z najlepszych na świecie systemów oświetlenia: interaktywne reflektory matrycowe „IQ.Light”. Wśród innych elementów wyposażenia nowego modelu znajdują się również najnowocześniejsze systemy asystujące oraz optymalizujące pracę zawieszenia.

Kierowcy Touarega będą mogli wybrać jeden z dwóch seryjnych pakietów stylistycznych: „Elegance” lub „Atmosphere”. „Elegance” ma drapieżny charakter, we wnętrzu auta dominują metal i chłodna kolorystyka; Natomiast „Atmosphere” został utrzymany w ciepłej stylistyce, do wykończenia kabiny wykorzystano w nim drewno i naturalne barwy.

Ponadto wersja Touareg V8 TDI w chwili wejścia do sprzedaży będzie miała 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów (wzór Tirano) zamiast obręczy 18-calowych. Nowy najmocniejszy model marki pojawi się w sprzedaży pod koniec maja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here