Mali Ratownicy 2019

0
1202

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas relaksu, zabawy i odpoczynku. Większość z nas wykorzystuje go na spotkania z przyjaciółmi i rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Powinniśmy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo, swoje oraz innych. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Ważne jest także, aby tych wartości od najmłodszych lat uczyć dzieci.

Twoje dziecko uniknie wielu zagrożeń i niebezpieczeństw, jeśli je do tego mądrze przygotujesz.

Uświadamianie i wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych powinno dotyczyć:

  • wiedzy, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc,
  • orientacji, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i korzystać ze środków transportu,
  • wiedzy na temat zagrożeń płynących ze świata ludzi, roślin i zwierząt oraz sposobów ich unikania,
  • wiedzy na temat zakazu samodzielnego zażywania lekarstw i stosowania środków chemicznych (np. środków czystości),
  • umiejętności samodzielnego i bezpiecznego organizowania sobie czasu wolnego w przedszkolu lub szkole oraz w domu i świadomości, gdzie można się bezpiecznie bawić, a gdzie nie.

Pierwsza pomoc to supermoc!

Dlatego od kilku lat ważne miejsce w polityce społecznej Grupy Bednarek zajmuje nauka i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Włączamy się i samodzielnie realizujemy wiele działań związanych z tą tematyką.  W 2017 r. braliśmy udział w programie Volkswagena pod nazwą „Mali Ratownicy”. Dzięki niemu tysiące dzieci w Polsce może uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Uważamy, że wiedza z tego zakresu to szczególnie ważna umiejętność, dlatego o pierwszej pomocy staramy się mówić podczas wielu wydarzeń, w których bierzemy udział, takich jak targi, spotkania, konferencje. Zależy nam, żeby o ważnych społecznie kwestiach mówić jak najczęściej.

Mali ratownicy – nasza moc to pomoc!

Program „Mali Ratownicy” już po raz trzeci zagości nad polskim morzem. W strefach przygotowanych przez markę Volkswagen, które powstaną na plażach w 8 nadmorskich miejscowościach, ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. W tym roku każde przeszkolone dziecko to 3 zł przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu. W specjalnych strefach na polskich plażach, dzieci stają się super bohaterami i uczą się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Od 2017 roku w ramach tej akcji przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów.

Tak jak w poprzednich latach, strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00, w Świnoujściu (5-7.07), Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here