Szybki kontakt
799 600 430 799 600 430

Volkswagen Tiguan 2021 - cena i dane techniczne

Volkswagen Tiguan 2021


 

W swoim segmencie Tiguan jest najlepiej sprzedającym się SUV-em w europie, już od samego początku produkcji modelu, Tiguan cieszył się ogromną popularnością wśród klientów rozważających zakup auta typu SUV. Zarówno pierwsza jak i druga generacja Tiguana, odnalazły szeroką gamę nabywców chwalących sobie zalety Tiguana, który wyprzedza konkurencję pod każdym względem.

 

Nowy Volkswagen Tiguan 2020

Jaka jest cena Nowego Volkswagena Tiguana 2021?


 

Najtańszy Tiguan w wersji Tiguan będzie dostępny w cenie już od 98 090 zł. Sportowa wersja Tiguan R będzie natomiast dostępny już od 149 090 zł. W zależności od wybranej wersji wyposażenia klient będzie mógł indywidualnie konfigurować poszczególne opcje samochodu.

 

 

Pobierz cennik VW Tiguan 2020

Ceny i Cennik wersji wyposażenia


pobierz cennik Nowego Tiguana 2020

 

Pobierz cennik VW Tiguan 2021

Ceny i Cennik wersji wyposażenia


pobierz cennik Nowego Tiguana 2020

 

 

Zobacz dostępne modele VW Tiguan 2020

sprawdz oferte

 

 

Zobacz dostępne modele VW Tiguan 2021

sprawdz oferte

Kiedy Nowy Volkswagen Tiguan 2020 będzie dostępny w sprzedaży?


Nowy model Volkswagena Tiguana trafi do naszego salonu w połowie października 2020.

 

 

Tiguan 2020 - wygląd zewnętrzny


 

Nowy Tiguan 2020 otrzymał jeszcze ciekawszy design nadający mu zupełnie nowego zachwycającego charakteru, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Przód charakteryzuje diametralnie zmieniona atrapa chłodnicy oraz lampy w technologii IQ.LIGHT w technologii LED z reflektorami matrycowymi. Dzięki zastosowanym zmianom Nowy Tiguan zyskał na stylu, zachowując jednocześnie charakterystyczną dynamiczną linię. Różnice w wyglądzie nowego Tiguana uzależnione będą od wybranej wersji wyposażenia oraz konfiguracji danego modelu.

Volkswagen Tiguan 2020 - wnętrze


Wnętrze modelu po zmianach charakteryzuje harmonia i jakość wykonania, które przywodzą na myśl segment aut klasy premium. Widać wyraźnie, że w Nowym modelu Tiguana nie oszczędzano na jakości materiałów. Każdy element wnętrza Nowego Tiguana 2020 jest idealnie spasowany i zaprojektowany w celu poprawy ergonomii w trakcie podróży.

 

 W Tiguanie 2020 obsługę niemal wszystkich systemów samochodu poddano digitalizacji, a co za tym idzie we wnętrzu Nowego Tiguana 2020 nie znajdziemy już standardowych przycisków. Ich miejsce ustąpiło intuicyjnym, dotykowym podświetlanym panelom oraz cyfrowym suwakom. Nowy rodzaj obsługi systemów wspomagających kierowcę zasługuje na duże uznanie pod względem łatwości w korzystaniu, jak i innowacyjności designu.

 

Jakie nowinki technologiczne wprowadza nowy tiguan wewnątrz modelu?


 

Do nowości w Nowym Tiguanie zaliczyć można między innymi cyfrowy kokpit (cockpit pro) o przekątnej 10,25 cala połączony z trzecią generacją systemów informacyjno-rozrywkowych (Volkswagen Infotaiment). System Volkswagen We Connect, dzięki stałemu połączeniu z siecią umożliwia dowolną konfigurację w celu dostarczenia optymalnych ustawień względem preferencji kierowcy. Indywidualna konfiguracja może być zapisania w chmurze i przeniesiona do innego modelu Volkswagena. Nowy Tiguan rozpoznaje również mowę, za pomocą której można sterować poszczególnymi systemami samochodu.

 

volkswagen tiguan 2020 kokpit cyfrowy cocpit pro

 

Do Nowego Tiguana 2020 zainstalowano również nowy system nagłośnienia Harman Kardon składający się z 10 głośników oraz wzmacniacza, którego moc to aż 480w. Dodatkowym atutem zestawu jest możliwość korzystania za pomocą radia z serwisów muzycznych dostarczanych przez Apple music oraz Tidal.

 

Zmiany nie ominęły również systemów wspomagania kierowcy. Nowy Tiguan 2020 zyskał system Travel Assist, który umożliwia półautomatyczne sterowanie samochodem (przyśpieszanie i hamowanie). Tiguan 2020 wyposażony został również w aktywny tempomat zsynchronizowany z systemem kamer, które potrafią dostosować prędkość, z jaką porusza się samochód na podstawie znaków drogowych oraz danych z systemu nawigacji rozpoznającej między innymi (skrzyżowania, ronda, tereny miejskie). Aktywny tempomat w Tiguanie 2020 wspomaga dodatkowo asystent (line assist) reagujący na wszelkiego rodzaju linie wyznaczające krawędzie pasa ruchu. Asystent (line assist) stale czuwa nad nagłymi niezamierzonymi zmianami pasa ruchu, mogącymi doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W sytuacjach krytycznych (zasłabnięcie kierowcy) nie tylko poinformuje kierowcę stosownymi sygnałami dźwiękowymi czy też wibracjami, ale zatrzyma samochód w bezpiecznym miejscu na poboczu.

 

Po więcej szczegółów dotyczących Nowego Tiguana 2020 zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ».

Jakie będą wersje wyposażenia Nowego Tiguana 2021?


Nowy Tiguan będzie dostępny w 4 różnych wersjach różniących się między sobą wyposażeniem oraz silnikiem.

 

Volkswagen Tiguan 2020 - wersje wyposażenia i ceny. 

 

VW Tiguan 2020 - wersja Tiguan (cena od 98 090 zł)

ZOBACZ DOSTĘPNE MODELE TIGUAN 2021

 

volkswagen tiguan 2020 wersja tiguan


 

 

VW Tiguan 2020 - wersja Life (cena od 114 890 zł)

ZOBACZ DOSTĘPNE MODELE TIGUAN 2021

 

volkswagen tiguan 2020 wersja life


 

 

VW Tiguan 2020 - wersja Elegance (cena od 143 590 zł)

ZOBACZ DOSTĘPNE MODELE TIGUAN 2021

 

volkswagen tiguan 2020 wersja elegance


 

 

VW Tiguan 2020 - wersja R Line (cena od 149 090 zł)

ZOBACZ DOSTĘPNE MODELE TIGUAN 2021

 

volkswagen tiguan 2020 wersja r

 

Jakie silniki będą dostępne w Tiguanie 2020?


Do nowego Tiguana trafią udoskonalone silniki TSI oraz Turbo doładowany silnik diesla z połączonym systemem podwójnego dozowania co pozwolił znacznie ograniczyć emisję tlenków azotu. Nowością w Tiguanie 2020 jest zastosowanie napędu typu eHybrid (hybryda typu plug in), która umożliwi podróżowanie wyłącznie na silniku elektrycznym nawet do 50 km. Volkswagen Tiguan eHybrid 2020 będzie uruchamiał się zawsze z silnika elektrycznego, dopiero przy prędkości 130 km/h dołączony zostanie silnik spalinowy TSI lub w przypadku większego zapotrzebowania na moc. Silnik hybrydowy pojawi się w Nowym Tiguanie w 2021 roku.

 

Volkswagen Tiguan 2020 - silniki

  

 • 1.5 TSI EVO 130 KM 6 manualna skrzynia biegów (dostępny w wersji Tiguan)
 • 1.5 TSI EVO 150 KM 6 manualna skrzynia biegów (dostępny w wersji Tiguan, Life)
 • 1.5 TSI EVO 150 KM 7 stopniowa automatyczna skrzynia biegów DSG (dostępny w wersji Life, Elegance, R-Line)
 • 2.0 TDI SCR 150 KM 7 stopniowa automatyczna skrzynia biegów DSG (dostępny w wersji Life, Elegance)
 • 2.0 TDI SCR 150 KM z napędem 4motion (4x4) 7 stopniowa automatyczna skrzynia biegów DSG (dostępny w wersji Life, Elegance, R-Line)
 • 2.0 TDI SCR 200 KM z napędem 4motion (4x4) 7 stopniowa automatyczna skrzynia biegów DSG (dostępny w wersji R-Line)

 

Volkswagen Tiguan 2020 - wymiary


 • Wysokość 167,5 cm
 • Długość 450,9 cm
 • Szerokość 183,9 cm
 • Pojemność bagażnika 615 L
 • Pojemność bagażnika po złożeniu tylnych siedzeń 1655 L
Administratorem danych osobowych jest Łódź JTB Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Łodzi, ul. Szczecińska 38A, 91-222 Łódź („Administrator”).

 1. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora w postaci udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularza kontaktowego pytania. W przypadku dobrowolnie wyrażonej zgody dane będą mogły być przetwarzane również w celu dostarczania na wskazany numer telefonu i adres e-mail newslettera, zaproszeń na organizowane eventy oraz informacji handlowych.
 2. Odbiorcą danych osobowych będą pracownicy i współpracownicy Administratora, podmioty z grupy Volkswagen oraz firmy świadczące na rzecz Administratora usługi w zakresie wsparcia procesów marketingowych, procesów IT oraz niszczenia dokumentacji
 3. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 4. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wniesienia przez Panią/Pana sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do momentu wycofania tej zgody, z zastrzeżeniem terminów ustawowych przewidujących przechowywanie danych w prawnie usprawiedliwionych celach Administratora.
 5. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
  • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularz kontaktowego pytanie;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą podlegały profilowaniu przy użyciu ciasteczek cookies, co nie będzie jednak skutkować zautomatyzowanym podejmowanie decyzji.
 8. Po zakończeniu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą przetwarzane w żadnym innym celu.
OFERTY LAST MINUTE
Sprawdź trojkat
ZAMKNIJ zamknij