Szybki kontakt
799 600 430 799 600 430

VOLKSWAGEN GOLF 8 - Cena i oferta modelu

Golf 8 - jaki jest Nowy model Golfa?


Volkswagen golf to model znany na całym świecie, produkowany bez przerwy od ponad 40 lat. Każda kolejna generacja wynikała bardziej z naturalnej ewolucji modelu niż rewolucyjnego podejścia konstruktorów. Na pierwszy rzut oka można odnieść podobne wrażenie w stosunku do Golfa 8 generacji. Nic bardziej mylnego, wystarczy spędzić z nowym Volkswagenem Golfem 8 krótką chwilę, by przekonać się, że tym razem zmiany są o wiele większe w stosunku do poprzednich generacji.

 

nowy volkswagen golf 8 na tle porzednich generacji volkswagena golfa

 

 

Jaka jest cena nowego Golf 8


Cena nowego golfa 8 zaczyna się od 93 290  zł . Najlepiej wyposażony model w wersji wyposażenia Style to koszt 108 390 zł. Nowy Golf 8 w standardzie wyposażony jest o wiele lepiej w stosunku do poprzedniej edycji.

 

 

Golf 8 jazda próbna

golf 8 umow sie na jazde probna

 

 

Jak prezentuje się Volkswagen Golf 8


Nowy Golf 8 pod względem designu to przede wszystkim detale oraz sposób ich wkomponowania w ponadczasową i charakterystyczną linię modelu. To właśnie szczegóły oraz dbałość o ich perfekcyjne wykonanie, definiują na nowo koleją generację samochodu kompletnego, jakim z pewnością jest Nowy Golf 8.

Dużym zmianom uległ przód samochodu, który otrzymał jeszcze bardziej dynamiczny charakter. Maska z mocno pociągniętymi w dół przetłoczeniami, zakończona fantastycznymi lampami przednimi w technologii matrycowej. Nowe minimalistyczne płaskie logo wykończone chromem oraz farbą fortepianową idealnie dopełnia mocnej przedniej linii Nowego Golfa 8.

 

Tył nowego golfa 8 może poszczycić się idealną harmonią, tu również detale mają ogromne znaczenie. Trójwymiarowe tylne światła sprawiają wrażenie żywych, zwłaszcza nocą. Centralnie umiejscowione logo z nowym napisem GOLF ponownie podkreśla nowy charakter modelu.

 

Golf 8 to samochód przemyślany i zbudowany z najwyższą precyzją, ponownie mamy do czynienia z sytuacją, w której nowa generacja golfa wyznacza kierunek i standard swojego segmentu.

 

 

Jakie są wymiary Golfa 8 – (wersja hatchback)


 

 • Długość: 4284 mm

 • Szerokość: 1789 mm

 • Rozstaw osi: 2636 mm

 

Jakie nowości pojawią się w Volkswgenie Golfie 8


Całkowitej przemianie uległo wnętrze golfa 8, projektanci postawili w tym przypadku na absolutną rewolucję. Wnętrze golfa 8 zachwyca jakością wykorzystanych materiałów oraz ich idealnym spasowaniem. Każdy element został dopracowany z największą precyzją znaną z samochodów segmentu premium.

 

nowy golf 8 wnetrze

 

Od nowa zaprojektowano wskaźniki oraz systemy multimedialne golfa 8, zrezygnowano z manualnych pokręteł i przycisków, które zastępuje w tym przypadku dotykowy ekran lub dotykowe elementy deski rozdzielczej.

 

Rezygnacja z manualnych przycisków i pokręteł może wydawać się odważnym posunięciem i tak też wiele osób podchodzi do tego z dystansem. Mieliśmy okazję testować nowe rozwiązanie zarówno na postoju, jak i podczas jazdy i śmiało możemy stwierdzić, że to innowacyjne rozwiązanie spisuje się wprost znakomicie.

 

Przestawienie się na nowy sposób obsługi samochodu w przypadku nowego golfa 8 to nawet nie kwestia przyzwyczajenia, albowiem wszystko zaprojektowano w intuicyjny sposób. Korzystanie z dobrodziejstw systemów multimedialnych golfa 8 jest bardzo wygodne i przychodzi w naturalny sposób, nie wymuszając na kierowcy nadmiernego skupienia. Całości dopełnia oświetlenie ambiente, które możemy dowolnie konfigurować.

Volkswagen Golf 8 otrzyma head-up display


Golf 8 zyskał opcjonalny wyświetlacz head-up display, pokazujący na przedniej szybie samochodu najważniejsze parametry takie jak prędkość jazdy, wskazówki dotyczące nawigacji oraz komunikaty z systemów wspomagających. Wszystko to bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

 

volkswagen golf 8 head up display

 

Golf 8 – multimedialny kokpit innovision


 

Prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie korzystania z inteligentnego kokpitu nowego golfa 8. Samochód może automatycznie rozpoznawać kierowcę w celu aktywowania wcześniej skonfigurowanego profilu. W skład konfiguracji wchodzi między innymi ustawienie fotela, oświetlenia, temperatury, ustawień radia oraz systemów wspomagających. Funkcjonalność szalenie wygodna w momencie korzystania z samochodu przez więcej niż jednego kierowcę. Odpowiedni profil można również wybrać za pośrednictwem wielofunkcyjnego, dotykowego wyświetlacza umiejscowionego w centralnej części deski rozdzielczej.

 

Digitalny kokpit pełni w golfie 8 rolę prawdziwego centrum dowodzenia. Dzięki 10-calowemu wyświetlaczowi możemy zarządzać wszystkimi systemami samochodu, począwszy od wyświetlania nawigacji przez wyświetlanie aktualnych parametrów samochodu aż po customizowane ikony najczęściej używanych aplikacji. Kokpit zakłada również możliwość obsługi gestami, co dodatkowo znacznie ułatwia korzystanie z multimediów dostępnych w nowym golfie.

 

 

Golf 8 – system obsługi głosowej


 

Dodatkową, opcjonalną funkcją nowego golfa jest system obsługi głosowej. Dzięki poleceniom głosowym możemy sterować radiem, telefonem, klimatyzacją oraz podgrzewanymi fotelami. Dzięki obsłudze głosowej nie tylko znajdziemy ulubioną muzykę, wybierzemy połączenie głosowe lub ustawimy nawigację.

 

 

Golf 8 – system Car2X


 

Absolutną nowością wprowadzoną do nowego modelu golfa 8 jest opcjonalny system Car2X mający na celu jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa podróżowania w ruchu drogowym. Nowa funkcjonalność polega na wymianie informacji między pojazdami. Dzięki temu w porę otrzymamy informacje o korkach, pracach drogowych lub innych wydarzeniach na drodze, w tym również tych zagrażających naszemu bezpieczeństwu. Komunikacja systemu oparta jest na technologii WLAN (pWLAN).

 

nowy golf 8 system car2x

 

System Car2X bezpośrednio łączy się również z opcjonalnym aktywnym tempomatem, który dzięki wymianie danych może aktywnie reagować na określone sytuacje drogowe np.: zatory, korki, wypadki.

 

 

Golf 8 – Travel Assist


 

Dostępny opcjonalnie asystent jazdy Travel Assist sprawia, że podróżowanie golfem 8 wchodzi na zupełnie inny poziom wygody. Przede wszystkim system zajmuje się automatycznym utrzymywaniem samochodu na pasie ruchu oraz utrzymuje odpowiednią, bezpieczną odległość od samochodu znajdującego się z przodu. W połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DSG znacząco ułatwia poruszanie się po dobrze oznakowanych drogach, a także podczas jazdy w korkach.

 

 

Golf 8 – Aktywny tempomat ACC


 

Kolejnym systemem ułatwiającym komfortowe podróżowanie golfem 8 jest aktywny tempomat. Kierowca może dowolnie ustawić prędkość, z jaką ma poruszać się samochód, wybrać odległość od poprzedzającego samochodu. Aktywny tempomat wyposażony jest w funkcję monitorowania zakrętów, dzięki czemu z wyprzedzeniem automatycznie dopasuje prędkość, z jaką golf 8 powinien pokonać dany zakręt, zadziwiające może wdawać się, że system ten uwzględnia również skrzyżowania, a nawet ronda.

 

Golf 8 wyposażony w aktywny tempomat w połączeniu z pozostałymi systemami bezpieczeństwa samochodu zapobiegnie również przekroczeniu prędkości oraz w porę zatrzyma samochód w sytuacji w której zajdzie taka potrzeba.

 

Jakie rodzaje wyposażenia i wersje silnikowe będą dostępne w Nowym Golfie 8


 

W związku z wprowadzeniem znacznie bogatszego standardowego wyposażenia w nowym golfie 8 zdecydowano się zmienić nazewnictwo poszczególnych wersji wyposażenia. Zrezygnowano z odmian noszących nazwy Trendline, Comfortline oraz Highline.

 

 

Nowe wersje bazowego wyposażenia Volkswagena Golfa 8

  

 • Golf 8 Life

 • Golf 8 Style

 • Golf 8 R-Line

 

 

Każda z oferowanych wersji nowego modelu golfa 8 będzie standardowo wyposażona w:

 

 • lampy LED (przednie i tylne),

 • system Keyless Start,

 • cyfrowy kokpit,

 • dostęp do usług mobilnych oraz funkcji We Connect i We Connect Plus,

 • wielofunkcyjna kierownica,

 • automatyczna klimatyzacja,

 • system Lane Assist utrzymujący auto na wybranym pasie ruchu,

 • system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście oraz funkcją predykcyjnej ochrony pieszych,

 • system Car2X.

 

Wersje silnikowe Nowego Golfa 8 generacj

 

 • Golf 8 - 1.5 TSI EVO 130 KM (95 kW) 6 biegów

 • Golf 8 - 1.5 TSI EVO 150 KM (110 kW) 6 biegów

 • Golf 8 - 1.5 TSI EVO eTSI 150 KM (110 kW) DSG- 7 stopniowa

 • Golf 8 - 2.0 TDI SCR 115 KM (85 kW) 6 biegów

 • Golf 8 - 2.0 TDI SCR 150 KM (110 kW) DSG- 7 stopniowa

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. zwiń

Paulina Pietrasiak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Rafał Buczkowski

Specjalista ds. Obsługi klienta
Administratorem danych osobowych jest Łódź JTB Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, ul. Szczecińska 38A, 91-222 Łódź („Administrator”).

 1. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora w postaci udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularza kontaktowego pytania. W przypadku dobrowolnie wyrażonej zgody dane będą mogły być przetwarzane również w celu dostarczania na wskazany numer telefonu i adres e-mail newslettera, zaproszeń na organizowane eventy oraz informacji handlowych.
 2. Odbiorcą danych osobowych będą pracownicy i współpracownicy Administratora, podmioty z grupy Volkswagen oraz firmy świadczące na rzecz Administratora usługi w zakresie wsparcia procesów marketingowych, procesów IT oraz niszczenia dokumentacji
 3. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 4. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wniesienia przez Panią/Pana sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do momentu wycofania tej zgody, z zastrzeżeniem terminów ustawowych przewidujących przechowywanie danych w prawnie usprawiedliwionych celach Administratora.
 5. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
  • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularz kontaktowego pytanie;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą podlegały profilowaniu przy użyciu ciasteczek cookies, co nie będzie jednak skutkować zautomatyzowanym podejmowanie decyzji.
 8. Po zakończeniu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w pierwotnym celu, dane nie będą przetwarzane w żadnym innym celu.
OFERTY LAST MINUTE
Sprawdź trojkat
ZAMKNIJ zamknij